Karaciğer yorgunluğu için bitkisel çözümler

Karaciğer yorgunluğu için bitkisel çözümler

1- 10 gram kasıkotu çiçeği, 10 gram akdelen yaprağı, 10 gram meyankökü yaprağı, 10 gram biberiye yaprağı, 20 gram enginar yaprağı, 20 gram yoğurtotu çiçeği, 20 gram karahindiba kökü, 20 gram aynısefa çiçeğini karıştırın.

4 su bardağı kaynar suya bu karışımdan 4 yemek kaşığı koyarak kaynatın. 15 dakika dinlendirin. her yemekten önce 1 su bardağı için.

2- Enginar karaciğeri dinlendiren mükemmel bir besindir.

3- 2 tutam koyun otu, 2 tutam rezene, 1 tutam kereviz tohumu, 2 tutam pelin, 1 tutam Ravend çini, 3 tutam hindiba tohumunu havanda dövdükten sonra 200 gram kuru üzüm ile karıştırarak macun yapın. Bu macundan her gün 1 ceviz büyüklüğünde yutun.

4- Bir tencereye 3-4 lahana yaprağı, 3 tane soğan ve 1/2 kepek ekmeğini dilimleyerek koyduktan sonra üstünü örtecek kadar su koyun. 10 dakika kaynatın. Lapa haline gelen bu kıvamlı pelteyi bir tülbent arasında sıcak olarak tam karaciğerinizin üstüne koyun. En az 1,5 saat bekletin. Lapayı her seferinde taze olarak hazırlayın.

Karaciğer yağlanması için maydanoz limon kürü

Taylan Kümeli karaciğer temizleme kürü

Karaciğer yetmezliği için çilek lapası

Karaciğer hastalıkları için bitkisel çözüm

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.