Yaşlanmayı geciktiren meyve - üzüm

Yaşlanmayı geciktiren meyve - üzüm

Üzüm sağlıklı ve lezzetli yaz meyveleri arasında herzaman baş köşededir.

Üzümün içeriğinde bol miktarda Resveratrol isimli antioksidandan ve antosiyanin yapısındaki fenolik maddeler bulunması ona olağanüstü bir güç katmaktadır.

İçeriğindeki bu temel antioksidanlar ve daha bir çok özelliği nedeni ile kalp krizi riskini azaltmada,
kanseri önlemede, güneş ışınlarının, alkolün ve sigaranın yarattığı cilt sorunlarını yavaşlatmada ve yaşlanmayı geciktirmede önemli rol oynarlar.

Binlerce yıldan beri kralların sofralarında bile yer alan bu değerli besinin insan ömrünü uzattığı da doğru. Yeni sonuçlanan bir çok araştırma resveratrolün yaşlanma ileilgili genlere ciddi bir destek sağladığını göstermekte.

Bununla birlikte üzümün kalorisi ve glisemik yükü yüksek meyveler arasında yer aldığını unutmayın. Dozu kaçırıldığında fazla fruktoz yüklenmesine, neticede kilo almaya-yağlanmaya yol açabilmektedir.

Kara üzüm maskesi

Üzüm ve faydaları

Kara üzümün faydaları

Kuru Üzüm ve Kuru Üzümün Faydaları

Üzüm çekirdeğinin faydaları

Üzüm Çekirdeği antioksidan kaynağı

Sedef hastalığı için üzüm çekirdeği kürü

Kronik yorgunluk için beyaz üzüm kürü

Kalbe faydalı bitkiler - Üzüm

Keklik Üzümü ve Keklik üzümünün Faydaları

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.