Lazerle akne tedavisi

Akne nedir ?

Akne, ciltteki yağ bezlerinin enfeksiyonu sonucudur. Buna bağlı olarak citte tıkanma meydana gelir.

Sivilceler, siyah noktalar, içi iltihap ile dolu sertleşmiş kırmızı kistlerden oluşur.Lazerle akne tedavisi nedir ?

Aknenin oluşumuna neden olan bakteriler 400-980 dalga boyuna duyarlıdırlar. Bu dalga boyu içeren IPL tedavisi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Akneli cilde bakım veya peeling yapılır mı ?

Enfeksiyona bağlı kızarıklık, sivilcelenme, komedon oluşumu enfeksiyonun geçtiği sonraki basamaklarda tedavi edilmelidir. Akneli cilt bakıma alınmamalı, sıkma işlemi ve peeling yapılmamalıdır. Lazer akne tedavisinin başka etkileri var mıdır ?

IPL tedavisi ile aknenin ve buna bağlı kızarıklığın giderilmesi yanında kolajen üretiminin uyarılarak ciltteki izlerin solması, çöküklüklerin ve kabarıklıkların kaybolması da bu tedavi metodunun diğer olumlu etkileridir.Seansları ne kadar sürer ? Kaç seans gerekir ? Ağrılı mıdır ?

15-20 dakika sürer. Sonuçlar ortalama 4. seanstan sonra görülmeye başlar. Akne şiddetine bağlı olarak seans sayısı 8-10 seansa uzayabilir. Ağrısızdır. Lokal anestezik gerekmez.Diğer tedavilere üstünlüğü nedir ?

Yan etkisi olmadığından ilaç tedavilerinden önce tercih edilmelidir. Akneye bağlı eski izleri de düzeltip cildi yeniden yapılandırır, savunma sistemini uyarır. Taze, canlı, pırıl pırıl bir görüntü kazandırır. Tedavi sırasında nelere dikkat edilmelidir ?

Genel temizlik kurallarına uymak çok önemlidir. Eller ve saçlar sıkça yıkanmalı, yüz ile temas ettirilmemelidir. Sivilceler kaşınmamalı, sıkılmamalı, kabuklar kopartılmamalıdır. Yağlı yiyecekler tüketmemeye özen gösterilmeli, stres giderici programlar hayata sokulmalıdır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.