Kafeinsiz kahvenin faydaları


Kafeinsiz kahvenin faydaları

Yapılan araştırmaların sonucunda Kafeinsiz kahve tüketmenin, belleği güçlendirdiği anlaşıldı. New York'ta bulunan Mount Sinai Üniversitesindeki araştırmacılar, kahvenin beyin hastalıkları veya yaşlanmaya bağlı unutkanlıktan yakınan kişilerde belleği güçlendirebileceğini ve hatta belirtilerin ortaya çıkmasını önleyebileceğini ileri sürdüler.


Fareler üstünde araştırmalar yapan bilim adamları, Tip 2 diyabeti olan farelerin ilk grubuna kafeinsiz kahve, ikinci gruba ise plasebo verdi.

Diyabetin beyinde glikoz seviyesini düşürdüğü için bellek ve diğer beyin fonksiyonlarında gerilemeye yol açtığını belirten bilim adamları, beş aylık kahve tedavisinin ardından ilk gruptaki farelerin glikoz seviyesinde önemli oranda artış olduğunu belirledi.

Araştırmayı yöneten Giulio Maria Pasinetti, Tip 2 diyabet, yaşlanma ve nörodejeneratif hastalıklar gibi nedenlerin yol açtığı bilişsel gerilemenin engellenmesi ve tedavi edilmesinde kafeinsiz kahvenin önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

Kahve ve kahvenin faydaları

Cilt bakımı için kahvenin faydaları

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.