Egzersiz yaşlanmayı geciktirir mi?

Egzersiz yaşlanmayı geciktirir mi?

Egzersiz yalnız değiştirilebilir faktörlere iyi geldiğinden sizi muhtemel bir kalp krizinden korumaz.Egzersiz “değiştirilemez” sayılan faktörlerden “yaşlanmayı” yavaşlattığı ve geciktirdiği için de muhtemel bir kalp krizinin en güvenilir panzehiridir.


Düzenli egzersiz yapmak suretiyle aynı yaştaki kişilerden daha genç ve dinç olmak mümkündür.Egzersiz tembelliğin yol açtığı metabolik ve fizyolojik gerilemeyi şeker, tansiyonu, kilo risklerini hafifleterek yaşlanmayı geciktiren en etkili “anti-aging” ilaçtır.

Uzun sözün kısası eğer kalp krizinden korunmak istiyorsanız egzersizi yaşamınızdan eksik etmeyin.Eski bir sinema artistinin “dinlenmek paslanmaktır” cümlesi geçerliliğini bugün de koruyor, unutmayın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.