van depremi kayıpları için google kişi bulucu kullanıma açıldı


van depremi kayıpları için google kişi bulucu kullanıma açıldı

Van depreminde haber alamadığınız kayıp yakınlarınız için Google Kişi Bulucu hizmetinden faydalanmak için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.Van depremi felaketinden sonra bölgede bulunan yakınlarına erişmek isteyenlere yardımcı olmak amacı ile Google Kişi Bulucu (google person finder) hizmeti Türkçe olarak kullanıma açıldı.

Bölgedeki yakınlarına ulaşamayanlar; Google Kişi Bulucu uygulamasını kullanarak aradıkları kişilerin isimlerini listeye girerek, kayıp kaydı verebilir, eğer kayıt varsa durumu ile ilgili güncel bilgiye erişebilirler, Bunun yanısıra aranan kişiler ile ilgili son durum bilgisine sahip olan kişiler de bilgi girişi yapabilirler.

Haber alınan kişilerin durumu ile ilgili güncelleme yaparak, arama-kurtarma çalışmalarındaki ekiplere yardımcı olunabilir.

Nasıl faydalanılıyor?

Van depreminde haber alamadığınız kayıp yakınlarınız için Google Kişi Bulucu hizmetinden faydalanmak için yukardaki uygulamayı kullanabilirsiniz.

Google Kişi Bulucu Servisi, ilk olarak Ocak 2010 yılında Haiti'de yaşanılan deprem felaketinin ardından, yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek, onları buluşturmak için geliştirilmiş bir uygulama.

Japonya'da büyük başarı

Kişi bulucu yardımı ile aranılan kişiler ile ilgili güncel durum bilgilerine tek bir kaynaktan erişim imkanı sağlanıyor. En son Japonya'da yaşanılan Tsunamif elaketinde Google Kişi Bulucu yardımı ile 600.000 kişinin kayıtları girilmiştir.Servisin Türkçe açılmasının ardından Google Türkiye Ofisi, Van'da yaşanılan doğal afette hayatını kaybedenler için "Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz" mesajını yayınladı.

Van depreminde haber alamadığınız kayıp yakınlarınız için Google Kişi Bulucu hizmetinden faydalanmak için aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.