Adet söktürücü bitkisel çaylar

Adet söktürücü bitkisel çaylar

Ahmet Maranki adet söktürücü bitkisel çaylar olarak civanperçemi, papatya, safran, nane, nergis, kimyon, karabaş otu, rezene, anason, havuç tohumu, misk, maydanoz, ve adaçayını önerdi.


Bu saydığımız bitkilerden hangisini isterseniz o bitkiyi çay gibi demleyerek için.

Bu şifalı bitkiler ile yaptığınız adet söktürücü çaylardan her gün 3 veya 4 su bardağı içmelisiniz.

Buna ilave olarak taze üvez meyvelerinden tüketmeniz de adet söktürmeye faydalı olur.

Adet sökücü şifalı bitkiler

Adet söktürücü bitkisel ilaç kullanmak isteyenler için dereotu tohumu da önerilebilir. Adet kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de adet sökmeye yardımcı olacaktır.

Prof. Dr. Ahmet Maranki adet düzensizliği için zerdaçalın çay biçiminde demlenerek içilmesinin ya da zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını söylüyor.

Adet sökücü olarak kereviz tüketmenizde yarar var. Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımı ile adet söktürücü bitki çayı yaparak içmeyi deneyebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.