Çürükler ve morluklar için bitkisel öneriler

Çürükler ve morluklar için bitkisel öneriler

Çürükleri ve morlukları hafifletmek için bazı bitkileri kullanabilirsiniz. Yan bölgede çizik veya çatlak yoksa çürük veya morluk olan bölgeye karakafes otu çayına batırdığınız gazlı bir bezle kompres uygulayın.

Bezi yaralı bölgenin üzerinde bir saat tutun. Bu çayı hazırlamak için 30 gram kurutulmuş veya 60 gram taze karakafes otu yaprağının üzerine yarım litre kaynar su dökün, 10 dakika demlendirdikten sonra süzün. Bu çayı kesinlikle içmeyin .

Lahana yaprağı da çürükler ve morluklar için çok faydalıdır. Lahananın en yeşil yapraklarının kalın damarlarını çıkardıktan sonra yaprakları sıcak suya koyun süzün ve oklava ile düzleştirin.

Çürüğün üzerine bir kaç yaprak koyun ve sargı bezi veya streç film ile sarın. Yaprakları bir kaç saatte bir değiştirin.

Aynısafa merhemi ve saf cadı fındığı çözeltisi çürüklere karşı kullanılan doğal ilaçlardır; her ikisi cilt altındaki kanamayı durdurmayı sağlar.


Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.