Doğal bronzlaştırıcılar

Doğal bronzlaştırıcı besinler

Karpuz: Karpuz
ferahlatıcı bir yaz meyvesi olmasının yanısıra aynı zamanda içeriğinde C vitamini de bulunur.
 
Kavun: Kavun tatlı tadıyla en sevilen yaz meyvelerden biridir. Kavun içeriğinde bulunan yüksek karotenile bronzlaştıran besinlerin başında gelmektedir.
 
Kayısı: Kabızlığı önleme etkisisinin yanı sıra içeriğinde bulunan yüksek potasyum sayesinde kas kramplarını önleyici etkiye de sahip.

 

Şeftali: Yaz ishallerine karşı koruyucu olmasının yanında şeftalinin bronzlaştırıcı etkisi vardır.
 
Havuç: Bronzlaştırıcı besinler listesinin en başında yüksek karoten içeriği nedeni ile havuç yer alıyor.
 
Peynir: Peynirin iyi bir kalsiyum kaynağı olmasının yanısıra  bronzlaşmayı hızlandıran etkisi olduğu bilinmektedir.
 
Ispanak: iyi bir folik asit kaynağı olan ıspanak aynı zamanda bronlaşmayı kolaylaştırır.
 
Bu besinlerden oluşan zengin bir beslenme planı uygulayan kişilerin, bu besinleri nadir tüketen kişilere göre ten renklerinin bronz renge daha yakın olduğu saptanmıştır.

Sağlıklı bronzluk için E vitamini


Güneş ışınlarının cildimiz üstünde yıpratıcı etkileri de olmaktadır. Bu yıpratıcı etkilerden korunmak için E vitamininden zenginleştirilmiş kremler haricinde beslenmemizde de E vitaminine yer vermemiz gerekmektedir. E vitamini bakımından zengin olan yiyecekler; bitkisel sıvı yağlar ve kuruyemişlerdir. 

Salatalarınıza az miktarda da olsa sıvı yağ eklemeli, günlük beslenmenize de 1 avuç kadar fındık, badem ve ceviz gibi kuruyemişler ilave etmelisiniz.

Etiketler: Doğal bronzlaştırıcı besinler, Doğal bronzlaştırıcı, Doğal bronzlaşma, Doğal bronzluk, sağlıklı bronzluk, Doğal bronzlaştırıcılar

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur.