Soğan kürü


Soğan kürü hakkında bilgi vermeden önce soğanın faydaları hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

Soğanın faydaları : Soğan sık olarak yemeklerimizde ve salatalarımızda kullandığımız şifa kaynağı besinlerden biri. Soğan vücuda kuvvet verir, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücut direncini artırır. Soğan soğuk algınlığı, nezle, grip, bronşit ve astım hastalıklarına karşı çok faydalıfır. Öksürüğü keser, nefes yollarını açar. Damar tıkanıklığını önleyerek kalp damar hastalıklarına karşı korur.

Soğan böbrek taşları ve böbrek kumunun dökülmesi için faydalıdır ve yeniden oluşmalarını önler, Böbrek ağrılarını da hafifletir. Soğan mikropları öldürür bedendeki ve kandaki zararlı maddelerin vücuttan atılmasın sağlar.

Soğan aynı zamanda sivilce, dolama, egzama gibi cilt problemlerine karşı faydalıdır.  Kanı temizler, karaciğerin çalışmasını düzenler, sinirleri rahatlatır, uyku şikayetlerine karşı faydalıdır, kemik erimesine karşı faydalıdır ve cinsel gücü artırır.

Soğan yukarıda saydığımız tüm faydalarının yanında özellikle kadınlarda vaginal akıntı, adet düzensizlikleri, çikolata kisti, 3 cm'den küçük miyomlar, (PKO) polikistik over, menapozda karşılaşılan problemler ve erken menapoz için de mükemmel bir çözümdür. Aynı zamanda erkeklerdeki prostatit için de faydalıdır.


Soğan kürü - adet düzensizliği - ibrahim... paylaşan: hayatin-icinden
İbrahim Saraçoğlu soğan suyu kürü okumak için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur.