Cilt bakımı için kuşburnu yağının faydaları

Cilt bakımı için kuşburnu yağı

Kuşburnu yağı cilt bakımı için mükemmel bir yağdır. Özellikle A, C ve E vitaminleri olmak üzere bir antioksidan deposu olan Kuşburnu yağı cildinizin yenilenmesine ve ışıldamasına yardımcı olur. 

Kuşburnu yağı, egzama veya sedef gibi kuru cilt hastalıklarına iyi gelebilecek temel yağ asitlerini içermektedir.- Kuşburnu çekirdeklerinden elde edilen yağ, kozmetik sektöründe kırışıklıkları ve erken yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılıyor. Kuşburnu yağı özellikle göz ve ağız çevresi kırışıklıklarını önlemek için yardımcı oluyor. Kuşburnu yağından yapılan Sabun ise cilt hücrelerini besliyor ve yeniliyor.

- Kuşburnu yağı Makyaj öncesi uygulandığında, hem makyajın kalıcılığını arttırır hem de cildinize güzel bir parlaklık kazandırır. 

- Kuşburnu yağı aromaterapi ve masaj seanslarında da kullanılmaktadır.

- Kuşburnu yağında bulunan Omega 6, Omega 3 ve A Vitamini cilt hücrelerini beslediğinden cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.
 
- Kuşburnu yağının cilt koruyucu, yaşlanmayı geciktirici, özellikle göz ve ağız çevresi kırışıklıklarını önleyici, sert hava iklimlerinden koruyucu ve hücre yenileyici etkisi vardır.
 
- Kuşburnu yağı el, ayak, yüz, vücut, dirsek ve topuk bakımında tercih ediliyor.

- Yağlı ciltlerde uygulandıktan sonra 15-20 dakika bekletilip durulanıyor. Kuru ve normal ciltlerde isteğe bağlı olarak, durulanmadan bekletilebiliyor. Yüz için günde bir kez kullanılması tavsiye ediliyor.

- Kuşburnu yağı sabunu cildinizi besler.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.