Fatih Sultan Mehmet Macunu - İbrahim Saraçoğlu

Fatih Sultan Mehmet Macunu

İbrahim Saraçoğlu Zahide ile Yetiş Hayata programında osmanlı padişahlarından Fatih Sultan Mehmet için hazırlanan padişah macununun tarifini verdi.

Topkapı Sarayı arşivindeki bir yazıda her derde deva olan Fatih Sultan Mehmet Macunu için şu dizeler yazılıdır;“ İşbu macun, padişah hazinesinden çıkmıştır ki Arap ve Acem hekimleri  ittifakla Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerine terkip edip yapmışlardır. 

Cümleten nef”i budur ki bir kimse erlikten kalmış olsa, bir hatun doğurmasa veya bedeninde ne tür illetler varsa, kırksabah kırk akşam bu macunu yediği vakit 15-20 yaşında yiğit gibikadın ise çiçeği burnunda kız gibi olur.”Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.