Uzun yaşamın sırrı maneviyat


Uzun yaşamın sırrı maneviyat
Yaşlanma üzerine çalışan, konuyla ilgili onlarca araştırması yayınlanmış, önemli bir bilim kadını olan New York’taki Albert Einstein tıp okulunda görevli Dr. Nir Barzilai aynı zamanda çalıştığı tıp okulunun “yaşlılık araştırmaları bölümü”nün de başkandır.

Dr. Nir Barzilai'nin 40 yıllık araştırmanın sonucunda uzun yaşama faydaları bakımından bir çok bildik özellik arka arkaya sıralanmış. Bu özelliklerden en çok dikkat çekenlerin başında da “maneviyat” geliyor.

Manevi yanı güçlü, inanç dünyası zengin, aidiyeti sağlam insanlar, hayata olumlu ve iyimser bakan kişiler diğerlerinden daha uzun yaşama şansına sahip oluyorlar.

Dr. Barzilai’nin bulgularını lütfen “Ben bunları zaten biliyorum” diyerek geçiştirmeyin. Bilmeniz yetmez, yapıyor, uyguluyor olmalısınız. Hatta biraz daha ötesine geçmeli, alışkanlık haline getirmeli, yaşamınızın ayrılmaz bir parçası yapmalısınız.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.