Sertleşme sorunu kalp ile ilişkili mi?

Sertleşme sorunu kalp ile ilişkili mi?

Sertleşme sorunu kalp ile ilişkili mi? sorusunun cevabı: KESİNLİKLE EVET. Erkeklerde sertleşme penis damarlarının kanla dolması sonucunda olmaktadır.

Bir erkeğin damarlarında plaklar varsa yeterince kan gelemeyeceği için sertleşme tam olmamaktadır. Atheroskleroz denilen damar yağlanması sadece bir organın damarlarını tutmaz, az ya da çok tüm organların damarlarını etkiler.

Bu bakımdan kalp damarlarında darlık bulunan bir erkeğin penis damarlarında da az çok daralma vardır. Bir çok hastada sertleşme sorunu kalp damar hastalığının erken belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır.

Genel olarak 3-5 sene sonra da kalp damar sorunu ortaya çıkar. 45 yaşında sertleşme sorunu olan bir erkeğin kalp krizi geçirme riski, sertleşme sorunu olmayan bir erkeğe göre 50 kat daha fazladır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.