Saçkıran için doğal karışım


Saçkıran için doğal karışım

Malzemeler :

- 1 Adet Soğan

- 1 Adet Yeşil Soğan

- 1 Avuç Kasnı Otu
- 1 Avuç Kara Pelin (Zivan Çiçeği )


- Yeteri kadar Meneviş Yağı

- 1 Avuç Yeşil Ceviz Kabuğu

- 1 Adet Yumurta

Hazırlama ve Kullanım :

1. Zivan çiçeğini kasnı otuyla beraber sıcak suda 10 dakika kaynatın. Süzerek elde edeceğiniz suya yumurta sarısını ilave ederek şampuan kıvamına geline kadar meneviş yağı ile birlikte çırpın. Hazırladığınız bu şampuanla sık sık saç banyosu yapın.

2. Rahatsızlık süresince saçlarınızı meneviş yağı ile ovarak yıkayın. Saçlarınızı soğanlı su ile duruladıktan sonra, çırpılmış yumurta akını saçkıran olan bölgeye sürün.

3. Rendelediğiniz yeşil ceviz kabuklarını, kıyılmış yeşil soğan ile birlikte 20 dakika süre ile suda kaynatın. Süzerek elde edeceğiniz suya, şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilave ederek meneviş yağı ile çırpın. Hazırladığınız şampuanla sabah-akşam saç banyosu yapın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.