Koroner kalp hastalıklarına karşı mükemmel ve bedava çözüm


koroner kalp hastalıklarına karşı mükemmel ve bedava çözüm

Koroner kalp hastalıkları ile ilgili risk faktörleri “değiştirilebilenler” “değiştirilemeyenler” şeklinde ikiye ayrılır.

Değiştirilebilir faktörler ile uğraşmak ve bunları ortadan kaldırmak veya makul değerlere taşımak önemli.

Değiştirilebilen faktörlerin nerede ise tamamında etkili mükemmel, doğal ve bedava bir ilaç var. Pek çoğumuzun –maalesef- bunun farkında olmadığı 
o ilaç egzersizdir!

Yüzlerce araştırma sonucu gösterdi ki hareketsiz kişilerin kalp krizi geçirme olasılığı hareketli kişilere oranla en az iki kat fazla. Bu fayda özellikle erkeklerde daha da belirgin.

Ünlü “Harvard Üniversitesi Mezunları” çalışmasının sonuçlarına göre haftada en az 2000 kalori yakacak kadar egzersiz yapan erkeklerin kalp krizi geçirme olasılığı hareketsiz arkadaşlarına göre % 39 daha az!

Egzersizin bu kadar güçlü bir kalp dostu olmasının nedenleri bugün çok daha iyi biliniyor. Düzenli egzersiz yüksek kan basıncını önlüyor hatta tedavi bile edebiliyor. Çünkü egzersiz çabaları damarların gevşeme kabiliyetini artırıyor, dolaşımı rahatlatıyor.

Stres hormonları özellikle adrenalin seviyesini düşürüyor. Tuza bağlı kan basıncı yükselmelerini ciddi biçimde önlüyor.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.