Cildin yaşlanması hangi vitaminler ile engellenir?

Cildin yaşlanması hangi vitaminler ile engellenir?

Cildinizin yaşlanmasını engellemek sizin elinizdedir. Tek yapmanız gereken şey doğru ve doğal gıdaları tüketerek cildinizin yaşlanmasını önleyecek vitaminleri almakdır.

A, B2, B6, C, E vitaminleri ve Omega 3 cildinizin yaşlanmasını geciktirici özelliğe sahiptirler.

• Cildinizi koruyan A vitamini en çok havuç, kayısı ve kırmızı biberde bulunur.
• B2 vitamini cildinizi koruyarak yenilenmesini sağlamaktadır.
B2 vitamini en çok süt, yoğurt ve yumurtada bulunmaktadır.
• B6 vitamini cildinizin yaşlanmasını önemli ölçüde geciktirici özelliğe sahiptir.
B6 vitamini en çok et, balık ve kuru meyvelerde bulunmaktadır.
• Kozmetik ürünlerde de kullanılan E vitamini nemlendirici özelliği ile ön plana çıkar. E vitamini için zeytinyağı ve fındık tüketmeniz gerekiyor.
• Vücudun direncini artırarak hastalıklardan koruyan C vitamininiz cildinizi güzelleştirme özelliği de vardır. En zengin C vitamini kaynakları; portakal, mandalina, greyfurt, kivi, limon, kuşburnu, maydanoz, salatalık, biber ve şalgamdır.
• Cildinizin yenilenmesini sağlayan Omega 3 ise en fazla balıkta bulunur. Zeytinyağı, sarmısak, soğan ve yulafta da bulunan Omega 3'ü bolca almanızda yarar var.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.