İshal tedavisi için bitkisel çözümler

İshal tedavisi için bitkisel çözümler

Vücudun sıvı kaybetmesini önleyin: Özellikle ishal ile birlikte kusma da varsa vucudun susuz kalması tehlikelidir.

* Küçük çocuklar ve zayıf bünyeli kişiler, yaşlılar veya bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler için bu durum daha da önem kazanır.

* Bol su ya da sulu içecekler tüketin ve alkolden ve kafeinden kaçının. Kusma varsa sık sık azar azar sıvı alın ki aşağılara inebilsin.

* Yediklerinizi çıkarıyorsanız tuz ve şeker eksikliğini giderin .İki portakalın suyunu sıkın ve buna yarım çay kaşığı tuz ve iki çay kaşığı bal karıştırın ve yarım litreye ulaşıncaya kadar su ekleyin. İyileşinceye kadar bundan her yarım saatte bir bardak için.

* Papatya, kekik, zencefil, nane ve rezene gibi bitki çayları için. Ferahlatıcı özelliği olan bu bitkilerin hafif antiseptik etkisi de bulunmaktadır ve bunlar çoğu zaman sindirim yollu iltihabının neden olduğu ishal ile birlikte hissedilen karın ağrısına da iyi gelmektedir.

* Bağırsaklardaki iltihabı dindirmek için şekersiz siyah frenk üzümü veya mürver ağacı meyvesi suyu için. Bu meyvelerin özünde bulunan C vitamini enfeksiyonla mücadelede de yardımcı olur.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.