Gerginlik giderici gevşeme egzersizi

Gerginliğin giderilmesi için gevşeme egzersizi

Sert bir zemine sırtüstü uzanın ve rahat etmek için gerekiyorsa boynunuzun altına bir yastık koyabilirsiniz.

Belkemiğinizin alt kısmı ile yer arasında kalan boşluğu en aza indirmek için dizlerinizi göğsünüze doğru kaldırdıktan sonra sonra yavaş yavaş ayaklarınızı yere sürterek indirin.

Ayaklarınızı birbirinizden 20-30 santimetre kadar ayırın ve ellerinizi de avuçlarınız yukarı doğru bakar şekilde vücudunuzdan yaklaşık 45 santimetre uzaklaştırın. Gözlerinizi kapatın.

Dikkatinizi vücudunuza ve nefesinize verin. Nefes alırken karnınızın inip çıktığından emin olun. Yavaş yavaş nefes alıp vermeye başlayın ve hava ciğerlerinizi doldurduğunda kendinizi nasıl hissettiğinizi ve karnınızın nasıl inip kalktığını düşünün.

Nefes verirken de karnınızın gevşemesi ile birlikte tüm vücudunuzun nasıl rahatladığını hissedin. Bu şekilde derin nefes alıp vermeye devam ettiğiniz süre içinde her nefes verişte nasıl giderek daha da rahatladığınıza ve nefes alırken nasıl hafifleyerek canlandığınıza dikkat edin.


Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.