Astım krizini önlemek için masaj

Astım krizini önlemek için masaj
Bir astım krizinin eşiğinde olduğunuzu hissederseniz, göğsünüzdeki gerginliği gidermek için bir arkadaşınızdan aşağıda anlatılan sırt masajı yapmasını isteyin.
Astım krizini önlemek için masaj

1- Masaj yapacağınız kişinin yanında, sırtına dik bir açı oluşturacak şekilde diz çökün ve avuçlarınızın tabanını sırtın sizden uzak olan tarafına koyun. Belkemiğine dokunmayın.

2- Öne doğru eğilerek ve sıkıca bastırarak ellerinizi belkemiğinin yanında uzanan kas boyunca yukarıdan aşağıya doğru kaydırın.

3- Aynı hareketi, her seferinde başlangıç noktasını belkemiğinin biraz daha aşağısına, bele doğru kaydırarak tekrarlayın ve en alttaki kaburga kemiğine gelinceye kadar masaja devam edin. Aynı masajı sırtın öbür tarafına da yapın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.