Şeker koması nedir?

Şeker koması nedir?

Şeker koması sadece Tip 1 diyabet hastalığı olan kişileri etkileyen bir sorundur. Vücutta oluşan insülin eksikliğinin sonucunda ortaya çıkar. Zamanında müdahale edilmediğinde ölümcül sonuçlara neden olur.

Tip 1 diyabet hastaları düzenli olarak insülin takviyesine ihtiyaç duyarlar. Çeşitli mide problemleri sebebiyle bu takviyenin azaltılması ya da ihmal edilmesi şeker komasına sebep olabilir.

İnsülin eksikliği neticesinde vücutta bulunan glikoz işlenemez ve suyla dışarı atılmaya çalışılır. Bunun neticesinde vücut aşırı miktarlarda su kaybetmektedir.

Ayrıca vücudumuz işleyebilmek için glikozun yerine yağları kullanmaya başlamaktadır. Bu da yağların içinde bulunan zehirli keton özlerinin ortaya çıkmasına sebep olur.

Şeker hastalığı-diyabet için çörekotu kürü

Şeker hastaları için bitkisel öneriler


Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.