Göz kalemi nasıl sürülür?

Göz kalemi nasıl sürülür?

Göz kaleminizin rengini seçerken öncelikle göz renginiz ile uyumuna bakmanız daha doğru olacaktır.

Kahverengi gözler için yeşil, mavi ve canlı tonlarda göz kalemleri ile makyaj hoş bir görüntü yaratır. Kahve ve siyah renkli göz kalemleri de kahverengi göz rengi ile uyumludur.

Mavi gözlüler bronz renkler ile
kahve tonlarını tercih etmeliler.

Yeşil gözlü kadınlar mor,yeşil renkleri ve
mürdüm tonlarını çok güzel taşırlar.

Göz renginizi ortaya çıkarmak istiyorsanız, göz kalemi alırken koyu renkleri tercih edin.

Göz kalemi satın alırken kullanım alışkanlıklarınıza göre yumuşaklık derecesini ve kalınlığını mutlaka kontrol etmeyi unutmayın. Göz kalemi kullanma konusunda acemi iseniz, ince ve pürüzsüz çizgiler çizmek için kendinizi fazla zorlamayın.

Kalemi gözünüze rastgele sürün, ardından fırça yardımı ile boyayı göz kapağınıza dağıtın.

Bunu yapmak için kaliteli bir fırça kullanırsanız far kullanmanıza gerek kalmadan gözünüzde çok hoş buğulu tonlar yakalayabilirsiniz.

Göz kapağınızdan sonra, göz altına, alt kirpik diplerine de kalem çekmeyi ihmal etmeyin. Göz üstüne ve altına sürdüğünüz kalemi dağıtmak için kulak çubuğundan da yararlanabilirsiniz. Böylece doğal, yumuşak ve çarpıcı bakışlar elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.