Şems Aslan mumya maskesi

Şems Aslan mumya maskesi
 
Güzellik uzmanı Şems Aslan cilt kırışıklıklarını gideren, cildi toksinlerden arındıran evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz mumya maskesi tarifini verdi.
 
mumya maskesi
 
Malzemeler:

Balmumu ya da parafin,
Zeytinyağı

Hazırlanışı: Yüzünüze önce zeytinyağı ile özellikle çene altınıza, dudak kenarlarına, burun kenarlarına, iki kaşın ortasından başlayarak alnınıza ve şakaklarınıza, aşağıdan yukarıya doğru parmaklarınızla masaj yapın.

Kulaklarınıza ve kulak kenarlarına da aynı masajı uygulayın. Bu masaj uygulaması kan dolaşımınınızı hzılandırarak, kaslarınızın hareket etmesini ve ısınmasını sağlayacaktır.

Ardından parafini veya balmumunu ısıtın ve ılınması için bekletin.

Bir havlunun, burnunuza ve gözünüze gelen kısımlarını keserek bir maske haline getirin. Bu havlu maskenin yüzünüze gelecek kısmını ılınmış olan parafinin içine batırdıktan sonra yüzünüze koyun.

Bir poşet ile havlu maskenin üzerini burun açık kalacak şekilde kapatın ve bir kat daha havlu sarın.

3 dakika bekledikten sonra, maskeyi çıkarın ancak yüzünüzü yıkamayın, sadece kuru bir havlu ile terini alın. Bu maske uygulamasını haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

>>Şems Aslan cilt bakımı ve sağlık kürleri için tıklayın

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.