Şems Aslan metabolizma hızlandırıcı kurabiye tarifi

Şems Aslan metabolizma hızlandırıcı kurabiye tarifi

Serdem Coşkun’un sunduğu serdem’in mutfağı programına katılan güzellik uzmanı Şems Aslan metabolizma hızlandırıcı kurabiye tarifi verdi.

Cildinizi ve metabolizmanızı güçlendirecek, kanınızı temizleyecek, Osmanlı padişahlarının hap niyeti ile tedavi amacıyla yedikleri, susamlı kurabiyenin ya da Şems aslanın deyimi ile ‘’5 li mucize‘’ kurabiyenin yapılışı şöyle:Metabolizma hızlandırıcı kurabiye

Malzemeler:

200 gram çekilmiş ceviz,
200 gram çekirdeksiz kuru üzüm,
200 gram Kuru kayısı,
200 gram Bal,
1 limonun suyu ve kabuğu,

Hazırlanışı: Cevizleri, kuru kayısı ve kuru üzümü rondodan çektikten sonra balın içine koyarak tahta kaşık veya gümüş kaşıkla karıştırın. Bu karışımdan birer kaşık alarak tamamen susama bulayın. Ve bu şekilde hazırladığınız kurabiyelerden sabah ve akşam birer tane yiyin. Daha fazla yenirse alerji yapabilir.

>>Şems Aslan cilt bakımı ve sağlık kürleri için tıklayın

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.