Şems Aslan el ve ayak mantarı için doğal merhem

Şems Aslan el ve ayak mantarı için doğal merhem

Serdem Coşkun’un sunduğu serdem’in mutfağı programına katılan güzellik uzmanı Şems Aslan, savaş zamanında askerlerin kullandığı el ve ayak mantarları ve egzama için kullandıkları çam iğneleri ile hazırlanan doğal mantar merhemi tarifini açıkladı.

El ve ayak mantarı için doğal merhem

malzemeler

* 1 su bardağı çam iğnesi

* 250 gram tereyağı

* küçük toprak kap

Hazırlanışı: Toprak kabın içerisine çam iğnelerini dizdikten sonra üstüne tereyağını koyup tekrar çam iğnelerini dizin. Bu şekilde dolana kadar sırası ile devam edin. En son terağını ilave ederek alüminyum folyo ile ağzını kapatın.

20-25 derece fırında 6-7 saat bekletin. 6-7 saatin sonunda kabı ıfrından çıkartarak tütbentin içine koyarak süzün. Elde edilen yağı cam bir kaba koyarak 2 ay süre ile he gece yatmadan önce mantarlı olan bölgeye sürdükten sonra üstüne pamuklu bir çorap geçirin.


Not: Bu hazırladığınız merhemi 5-6 ay boyunca saklayabilirsiniz.

>>Şems Aslan cilt bakımı ve sağlık kürleri için tıklayın

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.