selülit nedir?

selülit nedir?

Selülit pek çok kadının ortak derdidir, peki selülit nedir sağlık sorunu mudur yoksa bir estetik sorunu mudur?

Sellülit aslında hidrolipodistrofi olarak bilinen, deri altı yağ dokusu ve küçük mikro damarlarla alakalı bir çeşit sağlık problemidir.

Bu sorun portakal kabuğunu andıran inişli, çıkışı düzensiz bir şeklide kendini gösteriyor ve sellülitli alanlarda elastikiyet ve sıkılık kaybı oluyor.

Özellikle kalça,basen,karın ve baldırlarda görülür bu sorun yağ depolanmasının çokça olduğu bölgelerde daha fazla oluşabiliyor. Bir tek kilo sorunu yaşayan aşırı kilolu bayanlarda değil, bir çok zayıf kadında da aynı problemle karşılaşmak olasıdır.

Tabi ki bayanlardaki hormonlar sellülit için en uygun zemini hazırlayan etkenlerden biri. Bu nedenle sellülit problemine erkeklerden daha çok kadınlarda oluşur.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.