Ateş Nöbetleri

Ateş Nöbetleri

Ateş Nöbetlerigenel olarak çok yüksek ateş sonucunda görülmektedir. Ateş Nöbetleri herkeste görülebilir ama genellikle 6 aylık-4 yaş arasındaki çocuklarda görülmektedir.

Daha önce ateş nöbeti geçirmiş olan çocukların yarısından daha azında ikinci bir ateş nöbeti görülebilmektedir.

Ateş Nöbetleri bir kaç saniye ile bir kaç dakika arasında sürer ve genel olarak çocuk için zararlıdır. Eğer nöbet uzun sürerse (yarım saatten fazla), çok tehlikeli olabilir.

Eğer Ateş nöbeti uzun sürerse aşağıdaki metodlar izlenmelidir:

• Başını bir yere çarpmasını engellemek için çocuğu yatağa yatırın.

• Hastanın nefes aldığından emin olun. Ağzındaki yiyecek ve kusuntuyu temizleyin. Boynunu yavaşça arkaya doğru çekin ve başını bir tarafa çevirin.

• Çocuğun ağzında hiç bir şey zorlamayın. Dilini ısırmasını önlemek için yapılan zorlamalar çoğu zaman önemsizdir, ve daha fazla zarara sebep olabilir.

• Islak bir sünger yardımı ile ya da ılık bir banyo ile çocuğun ateşini düşürün. Çocuğun bilinci yerinde olmadığında veya nöbet esnasında kesinlikle ağız yolu ile ilaç vermeyin.

• Doktorunuzu arayın.

• Hastanın ateşi 38.8C’ye düşene kadar her yarım saatte bir ateşini ölçün, ve sonra ıslak süngerle ateşini düşürme işlemine son verin.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.