Amnezi nasıl tedavi edilir?

Amnezi nasıl tedavi edilir?

Amnezi için uygulanacak tedavi, amnezinin türüne ve sebebine bağlı olarak değişir. Eğer amnezi psikolojik bir travmanın ardından ortaya çıkmışsa, tedavide psikoterapi yardımcı olabilir. Hipnoz da bazı kişilerde işe yarayabiliyor.

Bazen, başına darbe alanlarda ilaçlar yarar olabiliyor. Kulllanılan ilaç, kan damarlarını genişletiyor ve beyne daha fazla kan gitmesini sağlıyor.

Amnezi vakalarının çoğu geçicidir ve bir kaç dakikadan bir kaç saate kadar sürebilir. Ancak, bir travma ya da yaralanma neticesinda meydana gelen amnezi bir kaç hafta veya aylarca sürebilir.

Amnezi rahatsızlığı olan kişi, önce geçmişten tek bir şey ve sonra daha fazlasını hatırlar. Kişi, hemen herşeyi hatırladığı halde, kaza anında olanları hatırlayamaz.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.