Kremalı yeşil çay maskesi

Kremalı yeşil çay maskesi

Malzemeler: 1 adet poşet yeşil çay, 2 çorba kaşığı ekşi krema, 1 adet yumurta sarısı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal.

Maskenin hazırlanışı: Bir su bardağının dörte biri kadar suyun içinde poşet yeşil çayı, 1 çorba kaşığı su kalıncaya dek kaynatın.

Ve bunu buzdolabına koyarak 15 dakika kadar soğumasını bekleyin. Bu arada diğer malzemeleri karıştırarak 30-60 saniye kadar iyice çırpın. 15 dakika sonra, soğumuş suyu bu karışıma ilave edin.

Maskenin uygulaması: Hazırladığınız karışımı, önceden temizlediğiniz ve peeling uygulanmış cildinize maske olarak uygulayın. Maskeyi yüzünüzde
15 dakika bekletin. Bu çok yumuşak bir maske olduğu için kurumayacaktır. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile iyice yıkadıktan sonra tonik ve nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlayın.

Sonuç: Bu maskeyi kullandıktan sonra cildiniz artık daha canlı ve daha parlak olacak. Yeşil çayın antioksidan etkisi, ekşi kremanın zengin yağı ve protein içeriği ile hassas cildiniz ipeksi bir görünüm kazanacak.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.