Çıban için bitkisel çözümler

Çıban için bitkisel çözümler

Ateşli hastalıkların ardından, yaralanmalar ve bedenin zayıf düşmesine neden olan her durumda, hastalık oluşturmaya fırsat bulamayan bazı virüsler, canlanıp dokuyu işgal ederler.

İşgal ettikleri zayıf dokuda, önce ağrı biçiminde belirti verirler. Ardından ağrılı bölgede bir kızarıklık görülür. Kızarıklık zaman geçtikçe sertleşir ve kabarmaya yönelir. Kabarıklığın ortası iltihaplanarak baş verir.

Çıban için bitkisel çözümler:

* Kara boynuz otu tohumlarını un haline gelene kadar dövün. Bu unla yapacağınız lapa ile çıbanın üstünü örterek sarın.

* Keten tohumu dövüldükten sonra balla karıştırılıp elde edilen lapa ise yukarıdaki kara boynuz otu tohumunun yerine geçer.

* Kudretnarı yağından günde 2 kez çıbanların üstüne sürülür.

* Kuru üzüm, sığırın iç yağıyla merhem haline getirildikten sonra ciltteki yaraların üstüne konursa iltihabı dışarı akıtarak yarayı iyileştirir.

* Marul yaprakları ezilerek lapa halinde çıbanların
üstüne konur. Marul yaprakları haşlanarak da kullanılabilir.

* Semizotu lapa haline getirilerek çıbanların
üstüne konur.

* Ardıç dalları ezilip kaynatıldıktan sonra elde edilen suya, sıcak su ilave edildikten sonra çıbanların
üstüne kompres yapılır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.