Yüksek Kötü Huylu Kolesterol için öneriler

Yüksek Kötü Huylu Kolesterol için öneriler

Bol bol antioksidan besinlerden tüketin. Hergün en az 5 porsiyon Kuru siyah erik, kuru siyah üzüm, böğürtlen, çilek, pancar Brüksel lahanası, ıspanak, brokoli, kivi, kızılcık, kırmızıbiber, portakal, avokado, soğan gibi sebze ve meyveleri tüketin.

Haşlanmış patates, corn flakes (mısır gevreği), dondurma, haşlanmış mısır, tahıl gevrekleri, beyaz ekmek, kızarmış patates, bal, pirinç gibi kan şekerini hızla ve aşırı derecede yükselten besinleri tüketmeyin.

Düzenli olarak kahvaltı yapın.

Elma sirkesi, limon suyu ve baharat kullanın.

İşlenmiş besinleri, yapay tatlandırıcıları tüketmeyin.

Düzenli olarak balık yiyin (haftada 3 kez 100 gram).

Semizotu, balıketi, avokado, kanola yağı, ceviz gibi içeriğinde Omega 3 bulunan besinleri daha çok kullanın.

Daha az yağ tüketin. Tereyağı, margarin gibi doymuş yağların kullanımını azaltın, zeytinyağı ve kanola yağlarını tercih edin.

Toplam günlük kalori tüketiminizi azaltın.

Stres altında iken yemek yemeyin.

Gece yemek yemekten kaçının.

Peynir, ayçiçeği yağı, kırmızı et, yağ ile yapılan kızartmalar, dondurma, tereyağı, cipsler, mayonez, margarin, patlamış mısır gibi içeriğinde Omega 6 olan besinleri azaltın.

Yumurta beyazını bolca tüketin (haşlanmış yumurta beyazı veya sadece yumurta beyazı ile yapılan omlet).

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.