Dişi guatra karşı ebegümeci kürü

Dişi guatra karşı ebegümeci kürü

İbrahim Saraçoğlu Dişi guatra karşı ebegümeci kürünü öneriyor.

Tiroid bezinin genel anlamda büyümesine guatr adı verilmektedir. Guatrı yeniden oluşan hastaların guatrına halk dilinde dişi guatır denilmektedir. Ancak bu terimin bilimsel olarak geçerliliği yoktur.

Ebegümeci özellikle yeniden oluşan guatra karşı güçlü bir silahtır. Ebegümecinin dişi guatra karşı etkili olabilmesi için özellikle taze olarak kullanılması şarttır. Taze yaprak ve saplarından çayının hazırlanarak içilmesi gerekir.

Dişi guatra karşı ebegümeci kürü

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suyun içine, taze yaprak ve saplarından oluşan yedi-sekiz gram (
tepeleme iki yemek kaşığı) ebegümeci ilave edin.

Kısık ateşte altı dakika demleyin ve sıcakken süzün. Ilıdıktan sonra yudum yudum günde iki kere her defasında taze hazırlayarak için.

Bu küre ara vermeden 15 gün devam edin. Beş gün ara verdikten sonra kürü tekrar edin ve sonlandırın. Gerektiği zaman kürü tekrar edebilirsiniz.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.