Limon yağı ve faydaları

Limon yağı ve faydaları

Limon yağının özellikleri: Limon yağı; Doku yenileyici, sakinleştirici, anti-septik, anti-bakteriyel, anti-viral, anti-histaminik ve anti-depresan özelliklere sahiptir.

Kullanıldığı yerler:

Kompres olarak/Banyo suyuna Buhar yolu ile: Tazeleyici ve canlandırıcıdır Ruhsal sıkıntı kaynaklı kaygıları gideren dengeleyici etkisi vardır.

Masaj yolu ile: Baş ağrısını giderici, depresyon önleyici, idrar yolu ağrısını dindirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Kuvvetli bir mikrop öldürücüdür. Kullanıldığı bölgede yirmi gün kadar antiseptik etkilidir. Adale kuvvetlendiricidir. Spor sakatlıklarında masaj yapmak için çok uygundur. Karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını düzenleyici özelliğe sahiptir.

Losyon olarak: Böcek sokmalarında kaşıntı giderici olarak kullanılabilir.Egzama ve soğuk tahrişlerinde tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Cildi temizler.

Ağız çalkalama suyu veya gargara olarak: Boğaz ağrısı gidericidir

Uyarılar: Güneşlenmeden önce kullanmayınız, tahriş edici özelliği çok yüksektir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.