Papatya ve Papatyanın Faydaları

Papatya ve Papatyanın Faydaları

Papatya: Hepimizin yakından tanıdığı,doğada kendi kendine yetişen beyaz ve sarı renklerde çiçekleri olan bir bitki türüdür.

Papatyanın Faydaları: Ateş düşürücü ve mikrop öldürücüdür. Mikrop öldürücü etkisi olduğundan dişeti, ağız, boğaz ve bademcik iltihaplarını gidermek için papatya çayı gargara olarak kullanılır.

Sinirleri yatıştırıcı özelliğe sahiptir.Diş ağrısı, Bel ve baş ağrısı gibi ağrıları dindiricidir. Ayrıca, yaralarda ve basurda pansuman olarak kullanılır. İdrar artırıcı etkisi vardır. Vücudu ferahlatır.

Papatya spazm çözücü ve gaz söktürücü etkisi ile özellikle gastrit ve ülsere karşı koruyucudur, iyileşmeyi hızlandırır. Papatya çayı adet düzensizliğine karşı etkilidir.

Nezle ve sinüzite iyi gelir. Papatya çayı bağırsak gazlarını giderir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.