Alzheimer için beslenme önerileri

Alzheimer için beslenme önerileri

ABD'de yapılan bir araştırma sonucunda, yüksek folat (folik asit) alınmasının alzheimer riskini azalttığı ortaya çıkarıldı.

Ispanağa benzer yapraklı sebzeler, karaciğer, yürek, böbrek, kavun, portakal suyu, enginar, pancar, brokoli, bamya ve kuru baklagiller folik asit açısından en zengin kaynaklar olarak bilinmektedir.

Folik asitin yetersiz miktarlarda alınması, kansızlık, zayıf hissetme, kramplar, depresyon, şizofreni, kalp hastalığı ve bazı kanserlere sebep olduğu ve özellikle hamilelik esnasında yeterince alınmadığı zaman DNA yapımı ve hücre bölünmesindeki rolü sebebiyle sakat doğumlara yol açabileceği açıklanmaktadır

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.