ibrahim saraçoğlu tırnak mantarı için

Tırnak mantarı için bitkisel çözüm

Mantarlar çoğalmak için sıcağa ve neme ihtiyaç duyarlar. özellikle sıcak iklimler onlar için mükemmeldir.

Havuzlar, plajlar, jimnastik kulüpleri, güzellik salonları, yatılı okullar ve camiler gibi ortak kullanım alanları ve bu yerlerde ortak kullanılan havlu, terlik, ayakkabı gibi eşyalar mantarların üremesi ve bulaşması için ideal alanlardır.

Ayrıca pişikler, ayakkabı vurması, su, deterjan, sentetik giysi ve çorap gibi nedenlere bağlı tahrişler de ayaklarda mantar sorununun oluşması için uygun ortamı hazırlar.

Ayak mantarı hastalığı tedavi edilmediğinde tırnaklara bulaşabilir. Tırnak mantarı ise genellikle basit bir zedelenme ile başlar.

Örneğin, el ve ayak tırnaklarının kırılması, tırnakların çok kısa kesilmesi, dar ayakkabının tırnağı sıkıştırması gibi. Zedelenen tırnağa mantarların yerleşmesi daha kolay olur.

Prof dr ibrahim saraçoğlu bu sorun için doğal bir kür öneriyor.

Tırnaklarda meydana gelen mantar için ısırgan otu ile hazırlanan lapayı tırnaklarınızın üzerine sürün ve 10 dakika bekletin.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.