Kansızlık için Kereviz-Ispanak kürü


Kansızlık (demire bağlı anemi) için Kereviz-Ispanak kürü :


Malzemeler: 250 gram taze ıspanak ve 200 gram kabuğu soyulmuş kereviz.

Kaynamakta olan bir litre suyun içerisine 200 gram ince dilimlenmiş kerevizleri atıp kısık ateşte 10 dakika kadar haşlayın.

On dakika haşladıktan sonra üzerine 250 gram ıspanağı ilave ederek ve yine ağzı kapalı olarak 5 dakika daha haşlamaya devam ediniz.

Daha sonra soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu temiz bir şişeye koyunuz ve buzdolabında koruma altına alınız.
Uygulama: Sabah aç karına veya kahvaltıdan bir saat sonra bir su bardağı içilir. Akşam aç karına veya akşam yemeğinden bir saat sonra bir su bardağı içilir.

15 gün müddetle sabah ve akşam içimleriyle gün atlamadan devam edilir. 15 gün sonra 10 gün ara verilir. On gün aradan sonra aynı şekilde tekrar sabah ve akşam olmak üzre 15 gün kereviz-ıspanak kürüne devam edilir. Toplam 30 günlük uygulama ile kür tamamlanmış olur.
200 gram kerevizin yumrularının yerine kerevizin sadece taze ve yeşil olan yapraklarını ve saplarını da kullanabilirsiniz. Üç adet saplı (dallı ve yapraklı kısımları, yaklaşık 150 gram) kereviz yeterli olabilecektir.

Bu taktirde haşlama süresi üç dakikadır. Üç dakika tamamlandıktan sonra 200 gram ıspanak ilave edilerek beş dakika daha haşlamaya devam edilir.

Ilıdıktan sonra süzülür ve temiz bir şişeye doldurulur. Tüketim şekli yukarıda belirtildiği gibidir.
Avokado
Haftada 2 adet tüketilecek avokado, anemiye karşı iyi bir önleyicidir. Avokado anemiye karşı önleyici ve koruyucudur. Destekleyici tedavi için ise, yukarıda anlatılan kereviz-ıspanak kürüdür.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
 

5 yorum:

 1. bu kür 20 aylık bebekler için uygulanabilirmi teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Kür doğal destek olarak uygulanabilir ancak doktorun verdiği ilaç tedavisini kesinlikle ihmal etmeyin

  YanıtlaSil
 3. Mrb.Ben Azerbaycandan yaziyorum.Anemiye iyi gelen kereviz ispanak kurunu denemek istiyorum.AMa kerevizin bizim kerevizle ayni bitki olub olmadigini oyrenmek istiyorum.Cunki bizlerde yeshillik diye aldigimiz kereviz adli bitki var.Amma siz qaliba onun meyvesi de var,ikisinin de ayni olub olmadigini oyrenmek istiyorum.Yani ben shimdi bu kuru kullanmak icin ne kullanmaliyim?cok rica ediyorum cevap yazin.onceden teshekkurler

  YanıtlaSil
 4. Sizin için kervizin resmini yazı içine ekledim. Sayın İbrahim Saraçoğlunun anlattığı kereviz resimdeki sebzedir.

  YanıtlaSil
 5. Resim ichin teshekkur ederim bulmaya chalishicam.

  YanıtlaSil

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.