Su içmek zayıflatır mı?

Su içmek zayıflatır mı?
Sıvı ihtiyacını gidermek için ısrarla su tüketilmesinin tavsiye edilmesinin bir çok nedeni var. 
Birincisi, suyun diğer içeceklerden daha saf ve temiz bir besin olması. 
Suyun kalori içermemesi, yağ, kolesterol ihtiva etmemesi, kafein ve diğer katkıları bulundurmaması da bir başka neden olarak sayılabilir.
Sık sık su içmek metabolizmayı hızlandırır, kilo kontrolünü kolaylaştırır. Eğer kaliteli bir mineral su bulursanız böyle bir su vücudunuza ek kalsiyum ve magnezyum kazandırabilir.

Yeterli su içip içmediğinizi kolayca test edin

Yeterli su içtiğinizi anlamanın kolay yolu, tuvalete gittiğinizde idrarınızın rengini ve miktarını kontrol etmeniz. Az miktarda ve koyu renk bir idrar yapıyorsanız, bu yeterli sıvı almadığınızın işaretidir. Berrak ve bol miktarda bir idrar ise sıvı ihtiyacınızın olmadığını gösteriyor.
Eğer sık sık idrara çıkıyorsanız, bu durumun bir sağlık sorununa, örneğin şeker hastalığına işaret edebileceği aklınızda olsun.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.