Cilt kırışıklıklarına karşı alfa lipoik asit kremleri

 Cilt kırışıklıklarına karşı alfa lipoik asit kremleri

Alfa lipoik asit, bilinen en güçlü antioksidandır. C vitamini gibi suda, E vitamini gibi yağda eriyebilen yani hücrenin hem yağlı hem de sulu bölümlerinde etkili olabilen tek antioksidandır. 

Özellikle etkili olduğu dokular, cilt ve sinir sistemidir. Cilde uygulanan alfa liopik asidin çevresel yaşlanmaya karşı iyi bir bariyer oluşturabileceğini gösteren çalışmalar vardır. Argireline olarak bilinen pepdit de en güçlü pepditlerden biridir.

Yüzde 10 argireline içeren alfa lipoik asit kremleri, kırışıklıklarla mücadelede iyi sonuçlar verebiliyor. Bizim tavsiyemiz alfa lipoik asit + argireline ihtiva eden cilt ürünlerinin en az 3-6 ay kullanılması.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.