Toz alerjisi ve idyopatik burun akıntısına karşı

 lavanta kürü

Toz alerjisi ve idyopatik burun akıntısına karşı

 lavanta kürü

Prof Dr İbrahim Saraçoğlu Toz alerjisi ve idyopatik burun akıntısına karşı

 lavanta kürü uygulanmasını tavsiye ediyor.

Toz alerjisi için lavanta kürü

Toz alerjisinden kurtulmak için yaklaşık bir su bardağı klorsuz içme suyunu kaynattıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı
lavantayı (yaklaşık 2-3 gram) koyup altı dakika kısık ateşte demleyin. Altı dakika dolunca ocaktan indirip ılımasını bekleyin. Lavanta suyu ılıyınca süzün ve yudum yudum için.

* 15 gün süre ile her gün, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra için. Her kullanım için taze olarak hazırlanması şarttır. 

* Bir gün önceden artan miktarı kullanmayın. 

* Kolay olsun diye birkaç günlük hazırlayıp buzdolabında koruma altına almayınız. 

* Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri bir katkı ilave etmeyiniz. 

* Onbeş günlük ilk kür tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre haftada üç-dört defa, akşam yemeklerinden en erken iki saat sonra bir su bardağı içmeye devam ediniz.
 
Uyarı-1: Eğer burun akıntısına bağlı olarak geniz akıntınız oluyorsa, gece yatağa giderken adaçayı gargarası yapmanızda çok büyük faydalar vardır. Adaçayı gargarası sadece gargara olarak önerilmiştir. İçmeyiniz. Gargaranın nasıl yapılacağı aşağıda verilmiştir.
 
Uyarı-2: Bardağın dibinde bir-iki yemek kaşığı bırakıp pamuğa emdirerek her iki burun deliğini lavanta çayı ile ıslatmakta fayda vardır.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.