Gıda terapisi

Gıda terapisi

Gıda terapisi yönteminde beslenme biçiminiz incelenir ve vücudunuzun kendini iyileştirme güç ve yeteneğini artırmak için yeme alışkanlıklarınızda ne gibi değişiklikler yapılması gerektiğine karar verilir.

Diyetisyen ve gıda terapistlerinin yanı sıra klinik ekolojistler ve nauropati uzmanları da tedavilerinin bir bölümü olarak gıda terapisini sıklıkla kullanır.


Gıda terapistine gittiğinizde genellikle önce sağlığınız, hastalıklarınız, yaşam ve beslenme tarzınızla ilgili form doldurmanız istenir. Terapist sorulara verdiğiniz cevapları inceledikten sonra size özel olarak hazırlanmış bir beslenme tavsiye eder.

Yeni beslenme biçiminizin etkili olup olmadığını değerlendirmek ve gerekli düzenlemeleri yapmak için terapist sizi tekrar görmek isteyecektir. Terapist sadece beslenme biçiminizi düzenleyerek tedavi edilemeyeceğinize karar verirse size bir doktara görünmenizi önerecektir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.