Çocuklarda makat çatlağı tedavisi

Çocuklarda makat çatlağı tedavisi

Bebeklerde ve çocuklarda makatta çatlak oluşma nedeni kabızlık olabilir. Çocuğun kakasını zorlanarak yapması da kabızlık sayılır. Kabızlığa bağlı olarak anal fissür yani makatta çatlak oluşabilir.

Bu durum bebekte idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilir veya idrar yolu enfeksiyonu bebekte kaka yapma sorununa sebep olabilir. Bunun için idrar kültürü ve tam idrar incelemesi yapılabilir.

Makat çatlağı için makata 4-5 gün anestol krem ve bunun yanında 7-10 gün bepanten krem kullanabilirsiniz. Ancak eğer varsa idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmeli ve makat bölgesi iyleştirilmelidir.

Etiketler:  Çocuklarda makatta çatlak tedavisi, bebeklerde makatta çatlak tedavisi, Çocuklarda anal fissür tedavisi, Bebeklerde anal fissür tedavisi, Çocuklarda makat çatlağı tedavisi, Bebeklerde makat çatlağı tedavisi

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.