Göbek yağları tansiyonu yükseltir mi?

Göbek yağları tansiyonu yükseltir mi?

Prof Dr  Osman Müftüoğlu Göbek yağlarının tansiyonu yükselttiğini açıkladı. Kilo ile Hipertansiyon ilişkisi değerlendirilirken dikkat edilecek olan nokta hangi kiloda olduğunuz değil, ne kadar vücut yağınız olduğu ve yağ fazlasının vücudunuzun neresinde biriktiğidir. 


Bir tartıda tartılmak fazla kilolu olup olmadığınızı size hatırlatma konusunda yeterli olabilir ancak ciddi bir kilo probleminiz olmadığı halde yağ oranınız yüksekse, yağlarınız göbeğinizin çevrenizde birikmişse hem hipertansiyon riskiniz artar, hem de kullandığınız ilaçların etkinliği azalır. 

Bu sebeple hipertansiyonu olan herkesin  ayda bir kere belinin çevresini ölçmesi, kilosunu itakip etmesi gerekiyor. Bel çevresinin erkeklerde 102 cm.den, kadınlarda 88 cm.den fazla olmaması gerekmektedir.
Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.