Ayak bakımı için doğal formüller - Suna Dumankaya

Ayak bakımı için doğal formüller

Herbalist Suna Dumankaya'nın ayak bakımı için önerdiği mucize formüllerle siz de bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz.

Ayakları dinlendirmek için - 1

Malzemeler:

* Tuz
* deniz tuzu
* Kuru mentol
* susam yağı

Uygulama: Bir miktar suyu ısıttıktan sonra ayaklarınızı bekletebilmek için uygun olan bir leğene dökün. Bu suyun içine tuz, deniz tuzu ve mentol ekleyip karıştırın. Ayaklarınızı 15 dakika bu suyun içinde bekletin. Ardından susam yağı ile ayağınıza masaj yapın.

Ayakları dinlendirmek için - 2

Malzemeler:

* 1 yemek kaşığı kabartma tozu
* 1 yemek kaşığı papatya
* 1 portakal kabuğu rendesi
* 1 fincan vazelin
* 1 yemek kaşığı tuz

Uygulama: Önce ılık suya biraz kabartma tozu ve biraz tuz koyun ve 15 dakika bekletin. Sonra bir kasede portakal kabuğu rendesi ve vazelini karıştırın. Kuru papatyayı da un haline getirip karışıma ilave edin. Bu karışımı ayaklarınıza sürün.

Ayak bakımı için doğal pudra

Malzemeler:

* 1/2 su bardağı mısır nişastası
* 1/2 su bardağı karbonat
* Kuru mentol veya çiçek özü 

Uygulama: Bir kase içinde mısır nişastası, karbonat ve çiçek özünü karıştırdıktan sonra bir şişeye koyun. Akşamları yatmadan önce ayaklarınıza sürün.

Suna Dumankaya

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.