Kuyruk Sokumu Ağrıları ve tedavisi

Kuyruk Sokumu Ağrıları

Kuyruk Sokumu ağrıları devamlı oturarak çalışan kişilerin, doğum sonrasında kadınların, kuyruk sokumu üstüne düşen ya da sert bir yere çarpan kişilerin büyük sorunudur. Çünkü bu küçük kemik arasındaki eklemlerde oynamalar ve hatta çıkıklar oluşur.


Özellikle oturur pozisyondan kalkarken şiddetli ağrı yapar. Bu problem özellikle yolculukta, tiyatro,sinema gibi uzun müddet oturmak gereken yerlerde artmaktadır. Bazı hastalarda ise ilginç bir şekilde başlatıcı hiçbir sebep yoktur.

Halk arasında çoğunlukla kuyruk sokumunda kırık olduğu düşünülen durumlar aslında çıkıktır. Çünkü düşme ile eklemler zedelenmiş, kemikler arasında gevşeklik ve çıkık gelişmiştir.

Ağrı başlayınca uzun sürer 1-2 yıl rahatsız edebilir. Hatta daha uzun yıllar ve hayat boyu sürebilir.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.