Güzellik için ısırgan otu

Güzellik için ısırgan otu

Isırgan otunun sağlık içine önemli etkileri vardır. Ancak güzelliğiniz için ısırgan otu kürlerinden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz?

Isırgan otu A, B ve C grubu vitaminleri ve provitamin açısından oldukça zengin bir bitkidir.

İçeriğinde bulunan klorofil, vitaminler ve demir nedeni ile, yiyecek ya da içecek olarak kansızlığa karşı kullanılan
ısırgan otunun, aşırı üşütmelerde solunum yollarını açıcı etkisi vardır.

Uzmanlar, aynı zamanda kan şekerini de düşüren
ısırgan otunun taze yapraklarının 14 gün süre ile yenilmesi halinde zayıflamaya yardımcı olduğunu belirtiyorlar. Tabii ki her bitki gibi doktora danışmadan tüketilmemelidir.

Cilt bakımı ve deri temizliği için de kullanılan ısırgan otu, kökleri kaynatılarak içildiğinde, saç dökülmesini, saçın kepeklenmesini ve yağlanmasını önler.

Bir çay kaşığı kurutulmuş ısırgan yaprağının üzerine bir su bardağı kaynar su konulduktan sonra karıştırılarak çay olarak içebilirsiniz.

Saçlara olan faydası için:

- 4-5 avuç dolusu taze veya kurumuş ısırgan otunu 5 litre soğuk suya koyduktan sonra yavaş ateşte kaynama noktasına kadar ısıtın. 5 dakika demlendirdikten sonra, suyla saçlarınızı yıkayın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.