Stres saç döker mi?

Stres saç döker mi?

Saç dökülmesi şikayeti olan kadınların ve erkeklerin sayısı artmaya başladı. Özellikle kadınlarda saç dökülmesinin stresle daha yakından ilişkili olduğu belirtilmekte.

Depresyon süreçleri, stresler, ani ve ağır üzüntüler, duygusal gelgitler, korku veya endişeler, kadınlarda erkeklere oranla saç dökülmesini daha fazla etkiliyor.Bunun dışında saç dökülmesini problem haline getirip bunun stresini yoğun bir şekilde yaşayan kadınlarda sorun daha da şiddetlenebiliyor.Eğer saç dökülmesi probleminiz varsa bunun altına önemli bir ruhsal sorunun olup olmadığını gözden geçirin. Ve gerekiyorsa bir psikiyatri uzmanı veya psikologdan yardım isteyin.

Vitamin ve mineral eksiklerinin, özellikle Demir ve Çinko eksikliğinin, vejetaryenlik, tiroid bezi tembelliği, uyku bozuklukları, hormonal bozukluk ve dengesizliklerin de saç dökülmesine yol açabileceğini hatırlatalım.Saç dökülmesi ve kellik için doğal formül

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.