Horlama kalbi zorlar mi?

Horlama kalbi zorlar mı?Horlama ve horlama ile birlikte var olan “uyku apnesi” yalnız kalbimizi değil, bir çok organımızı rahatsız eder, sağlığımızı zora sokar. Yapılan araştırmalar horlama ve uyku apnesi olan kişilerde kalp krizlerine daha sık rastlandığını doğrulamakta.Horlama ve uyku apnesi olan kişilerde kan basıncının yükselme ihtimali de artar. Özellikle horlama ile birlikte oluşan derin ve uzun süreli solunum durmalarının yarattığı oksijen azlığı tansiyonu yükseltir, kalp krizi, hatta felce kadar giden olumsuzluklar ile sonuçlanabilir.

Horlama sorunu yaşayan kişiler ertesi gün daha yorgun, dikkatsiz oluyor. Bu kişilerin iş veya trafik kazaları yapma olasılıkları artıyor. Gündüz uyuklamaları ve baş ağrılarına horlayan insanlarda daha sık rastlanıyor.


Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.