Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmaz?

Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmaz?

Tüp bebek tedavisi herkese uygulanmaz. Çünkü bu tedavinin uygulanması hem maliyetlidir hem de fiziksel ve psikolojik olarak sıkıntılı aşamaları vardır.

Bu nedenle bu tedavi özellikle çok gerekli olan; Spermi hiç olmayan, yumurtalıktan alınan parçada da sperm bulunmayan erkeklere, yumurtlaması durmuş, menopoza girmiş ve rahmi alınmış kadınlara tüp bebek uygulaması ne yazık ki yapılamaz…

Tüp bebek uygulamasının belli koşulları vardır. Kadın normal de olsa belli bir yaşın üzerinde de olsa hormon değeri bozukluğunda tüp bebek şansı son derece az olduğu için uygulanmaması daha doğrudur. Bunun için belli bir hormon ve yaş sınırı verilemez; bunu doktor takdir edecektir.

Devamını oku >>

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.