şeftalili peeling

şeftalili peeling

Şeftalinin içeriğinde alphahydroxy asitleri (AHA olarak kısaltılır) bulunur.


Onlar gibi doğal peeling ajanları ciltteki ölü deri hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olur. Eski ve inaktif hücrelerinizden kurtulduğunuz da yerine yeni hücreler gelecektir.


Bu peeling pürüzsüz, yumuşak ve hafif bir cilt tonunu beraberinde getirir. Buna ek olarak şeftali, deri iltihabı belirtilerine karşı anti-inflamatuar ajanlar içerir.

Genel olarak, cilt sağlığının iyileştirilmesi, tıkanmış cilt gözenekleri, kırışıklık, lekeler, güneş lekeleleri, cilt enfeksiyonları ile mücadelede etkilidir.

Şeftalili peeling'in malzemeleri:

* 2 yemek kaşığı şeftali rendesi

* 2 yemek kaşığ süt tozu

* 2 çay kaşığı limon suyu

* 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini karıştırıp yüzünüze, göz ve ağız çevresinden kaçınarak sürün. 30 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Ardından soğuk su ile durulayıp cildinizi canlandırın.

Hiç yorum yok

Mucize iksirler bloğumuzda Uzmanların tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların sitemizle hiçbir bağlantıları yoktur. Bu nedenle Burada yayınlanan tarifler hakkında daha fazla bilgiyi uzmanların kendilerinden alabilirsiniz.

Sitemizde kürleri yayınlanan İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki Suna Dumankaya gibi Uzmanlara sorularınızı kendilerine ait web sitelerinden sorunuz.